ניסיון רב, מומחים בתחום

HIGH PROFESSIONAL

מגוון שירותים רחב 

יפוי כח מתמשךהאם ידעת שיש לך  היום, במצבך הטוב הצלול, לקבוע ולהגדיר מראש ולקבל החלטה מי יטפל בך חלילה אם יקרה לך משהו ?
לדוגמא, דמנציה, תרדמת (קומה), קורונה או מחלה כלשהי שפוגעת ביכולת הקונטיבית שלך.
או - אם אתה הורה יחיד - יש לך את היכולת להגדיר במסמך משפטי מי יהיה האפוטרופוס של ילדיך אם חלילה יקרה לך משהו?
האם ידעת שתוכל לקבוע ולהגדיר מראש כי אתה לא מעוניין לעבור לבית אבות?? אלא מעוניין להישאר בביתך עם מטפל צמוד עד 120.
האם ידעת שתוכל לקבוע ולהגדיר מראש כי אתה מעוניין להפריש לכל אחד מילדיך או נכדיך סכום כסף מסוים בכל יום הולדת מדי שנה בשנה ? או להמשיך להשקיע את כספך בניירות ערך ? או למכור דירה מסוימת שפירותיה הכספיים ישמשו לך להוצאות מחייה שוטפות ?

או חלילה במידה ותהיה בתרדמת ויוותרו לך מספר חודשים לחיות - האם אתה מעוניין שיאריכו את חייך באמצעות מכשור רפואי או שלא יבצעו פעולות מאריכות חיים ???
לאור תיקון הוראות הדין, כיום, באמצעות עריכת "יפוי כח מתמשך", יש לך היכולת להחליט  ולקבוע על גורלך, בהיותך צלול, מודע ובעלות כשרות משפטית, מי יהיה איש האמון שלך - מיופה כוחך, שיהיה מוסמך לבצע במקומך פעולות בנושאים רכושיים, אישיים ואף לקבל לגביך החלטות בנושאים רפואיים במידה ואתה לא תהיה כשיר מבחינה משפטית לקבל החלטות (לדוגמא, במקרה של תרדמת, דמנציה, קורונה ועוד).
ברצוני לעדכן כי הוסמכתי על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך יפוי כח מתמשך.
לאור מגפת הקורונה, האפוטרופוס הכללי, אישר לנו ציבור עורכי הדין, לערוך את יפוי הכח המתמשך בשיחת וידאו, ללא מפגש אישי, וזאת עד אשר תחלוף מגפת הקורונה.

מדובר בצעד חסר תקדים שמאפשר לכם הלקוחות לדאוג לעתידכם באופן המיטבי.
במצב רגיל, אם חלילה יקרה לך משהו מבחינה קוגניטיבית ולא תוכל לקבל החלטות על ענייניך האישיים, רכושיים ורפואיים, בני משפחתך יצטרכו לפנות לבית המשפט לקבל צו מינוי אפוטרופוס. הליך מייגע, מסורבל שנמשך לא מעט זמן וכרוך בקושי מנטלי לא מבוטל לבני משפחתך.

עריכת יפוי כח מתמשך בימים אלו תחסוך ממך את הליך הפנייה לבית משפט בעתיד תוך מתן אפשרות עבורך לקבוע מראש באופן מושכל וחכם מי יטפל בכך בעתיד וכיצד יטפלו בכך בנושאים הכספיים, אישיים ורפואיים.


בתקופה זו, ישנה חשיבות רבה לערוך יפוי כח מתמשך לעצמכם, להוריכם, לסבים ולסבתות.

 

 

מהו יפוי כח מתמשך?

ראשית, עלינו להבין מהי צוואה ?

צוואה היא כלי משפטי שמאפשר לאדם בהיותו צלול להגדיר מה יקרה ברכושו לאחר מותו.

לעומת זאת, יפוי כוח מתמשך - הוא כלי משפטי שמאפשר לאדם בהיותו צלול ומודע לקבוע ולהגדיר מה יעלה בגורלו מבחינה אישית, רכושית ורפואית כאשר הוא לא יהיה צלול ובמיטבו ולא תהיה לו היכולת להחליט על עצמו בעתיד.

ביפוי כח מתמשך, אדם מגדיר, מראש, מי איש האמון שהוא רוצה למנות להיות מיופה הכח שלו בעניינים אישיים, רכושיים ורפואיים, חלילה, במצב בו הוא יכנס לתרדמת, קומה, דמנציה או מחלה קשה אחרת שבעטיה הוא לא יהיה בעל כשרות קוגנטיבית לקבל החלטות.
במצב דברים רגיל, לשם הדוגמא, כאשר אדם נפגע בתאונה ואין לו יכולת קוגנטיבית לקבל החלטות, נדרש כי בני משפחתו יפנו לבית משפט לקבלת - צו מינוי אפוטרופוס בעניינים רפואיים. זהו הליך בירוקרטי ולוגיסטי שדורש קבלת תסקיר וחוות דעת רפואית והוא אורך מספר חודשים, כרוך בהוצאה כספית ותעצומות נפש בתקופה לא פשוטה מבחינה מנטלית.

יפוי הכח המתמשך נועד להחליף את הצורך לפנות לבית משפט לקבלת צו מינוי אפוטרופוס. זהו כלי הסכמי -חוזי, יעיל, ללא בית משפט, כאשר האדם מגדיר מראש, בהיותו צלול בעלת כשרות משפטית, מי ידאג לענייניו האישיים, הרכושיים והכספיים כאשר הוא לא יוכל עוד לקבל החלטות.

לשם הדוגמא, אדם יכול לקבוע כי בן זוגו או שלושת ילדיו יקבלו החלטות לגבי ענייני הרפואיים.

או לחילופין, ניתן לקבוע כי בן/בת הזוג יקבלו החלטות לגביו ובמידה והם לא יוכלו לעשות כן - ניתן להגדיר מראש מיופה כח חלופי, לדוגמא - ילדים.

יפוי הכח המתמשך יכנס לתוקף רק כאשר אותו אדם לא כשיר מבחינה קוגנטיבית לקבל החלטות.

יפוי הכח מופקד בידי האפוטרופוס הכללי במדינת ישראל.

ניתן לבטל את יפוי הכח המתמשך בכל עת וזמן נתון.
במסגרת יפוי הכח המתמשך ניתן להגדיר ולקבוע מראש כאשר האדם צלול בעל כשירות משפטית:

האם אני מעוניין לעבור לבית אבות או להישאר בביתי עד סוף ימי?

האם אני מעוניין למכור את אחד מנכסיי על מנת שהכסף ישמש אותי לסוף ימיי?

האם אני מעוניין במטפל צמוד בביתי?

אם חלילה אני אהיה במצב של תרדמת (קומה) - האם אני מעוניין כי יבצעו פעולות להארכת חיי או לסיומם ?

מה קורה במצב בו יש אלמן/ אלמנה להם יש ילדים קטינים ? מי יהיה האפוטרופוס שידאג לכם אם חלילה יקרה לי משהו:?

לא פעם עולה בפני החשש מה יעלה בגורל הילדים הקטינים במידה חלילה שאותו אלמן או אלמנה לא יהיו מסוגלים לשמש כאפוטרופוס לילדיהם לדוגמא במצב של תרדמת, קומה, דמנציה, תאונת דרכים, מחלה קשה ועוד. מה יעלה בגורל הילדים?

כיום, יש אפשרות, כי אותו אלמן/ אלמנה, יגדירו מראש, במסגרת מסמך משפטי הקרוי מסמך הבעת רצון, מי הם מעוניינים שישמש אפוטרופוס לילדיהם הקטינים חלילה אם יעלה משהו בגורלם ולא תהא להם האפשרות לדאוג לילדיהם.

גם במצב בו קיים ילד יחיד להורה אשר חושש לגורלו של ההורה היה ואותו ילד לא יהיה מסוגל עוד לטפל בהורה ניתן להגדיר ולקבוע מי ישמש כאפוטרופוס של ההורה המבוגר.

מומלץ מאוד בימים אלו, כאשר הנכם במצב טוב, תקין וכשיר מבחינה בריאותית,  להיערך לכלל האפשרויות חלילה אם לא תוכלו לקבל החלטות מושכלות בהמשך.

יפוי הכח המתמשך הוא כלי משפטי ייחודי ויוצא דופן המאפשר לכם לקבוע את עתידכם. כיום ישנה אפשרות לערוך את יפוי הכח המתמשך באמצעות שיחת וידאו מול עורך הדין. אל תוותרו על זכאותם וזכותכם לקבוע את עתידכם הרפואי, האישי והרכושי.

 

ניתן לפנות לעו"ד מיכל רז בטלפון 0507948751 כדי לקבל פרטים נוספים אודות יפוי כח מתמשך.

משרדה של עורכת הדין מיכל רז מעניק שירות אישי, אמין ומקצועי ללא כל פשרות.

משרד עורך דין (עו"ד) מיכל רז ממוקם ברחובות ומעניק שירותים משפטיים ברחובות, נס ציונה, ראשון לציון, יישובי השפלה (מזכרת בתיה, גדרה, יציץ, גני יוחנן, קדרון, גבעת ברנר, קרית עקרון), וכן מעניק שירותים משפטיים באזור המרכז והשרון: תל אביב, הוד השרון, רמת השרון, רעננה, קיסריה ועוד.

מחפש עורך דין ברחובות והסביבה ? פנה כעת ונציגינו יחזרו אליך ללא דיחוי.

טואול - בניית אתרים